فایل ورد پژوهش بررسی سیستم خرید و انبارداری مجتمع صنعتی سیمان آبیك

لینک دانلود

 فایل ورد پژوهش بررسی سیستم خرید و انبارداری مجتمع صنعتی سیمان آبیك دارای 163 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد پژوهش بررسی سیستم خرید و انبارداری مجتمع صنعتی سیمان آبیك  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد پژوهش بررسی سیستم خرید و انبارداری مجتمع صنعتی سیمان آبیك،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد پژوهش بررسی سیستم خرید و انبارداری مجتمع صنعتی سیمان آبیك :

*پایان نامه درمورد بررسی سیستم خرید و انبارداری مجتمع صنعتی سیمان آبیك*


پیشگفتار :

ما در دنیایی بسیار پیچیده و پویا زندگی می كنیم كه دو ویژگی عمده دارد : منابع محدود و نیازهای نامحدود . همین محدودیت در امكانات و عدم محدودیت در نیازها و خواستهای بشری است كه توجه روز افزون به بهره وری را باعث شده است . از یك سو ،‌جمعیت رو به ازدیاد ، گستره نیازهای بشری را سیر تصاعدی داده و از سوی دیگر ، منابع كاهنده ، برای دهانهایی كه هر لحظه به جهان گشوده می شوند ، خبر از آینده ای نه چندان امیدبخش دارند . در چنین شرایطی عقل ایجاب می كند كه نیك اندیشان ، دور نگران و آینده سازان جامعه ، اولاً خود ، تصویر روشنی از واقعیات بدست آورند و ثانیاً راه چاره های مناسبی برای بقا در چنین دنیای پر تحول و پرشتابی بیندیشند . مدیران ما ناچارند به حربه علم و آگاهی مجهز شوند و در چهارچوب امكانات ، تركیب معقولی از عوامل كار (نیروی انسانی ، مواد ، تسهیلات ، زمان و ... ) را تدارك ببینند و با توجه به آخرین پیشرفت ها ، هماهنگی های لازم را در استفاده موثر از عوامل مزبور به عمل بیاورند . سازمانی پویا و پایاست كه هدفهای خود را با نیازهای محیطی تطبیق دهد و انعطاف لازم را برای تغییر در ساختار درونی خویش به نحوی كه با تغییرات محیطی سازگار باشد ، نشان دهد و مسئولیت های خود را با كیفیتی برتر انجام دهد .

یكی از ابعاد بسیار مهم سازمان به عنوان نظامی فنی و اجتماعی در حال حاضر ، انتخاب بهترین شیوه بكارگیری دارائیهای موسسه است و همچنین می دانیم كه قسمت عمده ای از دارائی های موسسات در موجودیهای انبارهای آن موسسات نهفته و انباشته شده است و مدیریت مالی و تداركات و انبارها در صددند تا تركیب بهینه ای را كه متضمن حداكثر سود یا حداقل هزینه برای موسسه باشد را معین نمایند .

عوامل تولید بطور نابرابر روی كره زمین توزیع شده است و كشورها نیز از لحاظ منابع طبیعی ، موهبات الهی ، منابع معدنی ، آب و هوا ، منابع مالی و انسانی ، توانائیهای تكنولوژیكی و مهارت های سازمان و مدیریت و دیگر عوامل تعیین كننده با یكدیگر فرق می كنند و این تفاوتها باعث می شود كه ارتباطات كشورها و شركتها در سایه همیاری و داشتن رابطه با یكدیگر ضرورت پیدا كند .

تحقیق حاضر حاصل تلاشی می باشد كه به جهت ارائه پایان نامه كارشناسی فراهم آمده است و طی آن به بخشی از یك سازمان تولیدی كه سیستم خرید و انبارداری آن می باشد توجه شده و با بهره گیری از آموخته های دوران تحصیل سعی شده تحقیقی كامل و مفید باشد و از مطالب متفرقه و حاشیه ای و غیرضروری تا حد امكان خودداری شود و لذا چكیده برداری شده است .

اما همین جا خود را موظف می دانم كه از زحمات و تلاش بی دریغ مهندس ولی اخلاقی فرد و خانم سمیه اخلاقی فرد و جناب آقای احسان خسروی كه از ابتدا همواره و در همه شرایط من را برای فراهم و بسامان آمدن این اثر یاری نمودند ،‌سپاسگذاری نمایم .

همچنین تشكر و قدردانی ویژه خودم را از استاد بزرگوارم سركارخانم یاوری كه من را در تهیه هرچه بهتر و كامل تر این تحقیق یاری نمودند ، بجا می‌آورم .

چكیده :

موضوع تحقیقی كه در پیش روی شماست حاصل بررسی سیستم خرید و انبارداری در مجتمع صنعتی سیمان آبیك می باشد كه هدف از انتخاب آن اولاً آشنایی با نحوه انجام عملیات خرید و سفارشات در یك مجتمع صنعتی و تولیدی و ثانیاً چگونگی عملیات نگهداری ، و سرویس دهی انبار در یك مجتمع صنعتی و تولیدی می باشد .

در طی بررسی سیستم خرید و انبارداری در مجتمع صنعتی سیمان آبیك تحقیقات با بهره گیری از روشهای متنوع از قبیل : مشاهده ، مصاحبه و كتابخانه انجام گرفت كه كمك شایانی به ما نمود در جهت شناخت عملیات خرید و تداركات توسط مسئولین و كارپردازان كه تلاش دارند خریدها به موقع و مناسب باشند و در حقیقت می كوشند اصول و موازین پنج گانه خرید رعایت شود . اطلاعات مفیدی نیز در زمینه انبار و انبارداری و عملیات نگهداری و سرویس دهی انبار بدست آمد كه ما را در نحوه ایجاد كدینگ و كنترل موجودی (انبار گردانی) بهینه دارای شناخت مناسبی نمود.

در طی انجام تحقیق فوق موانع و مشكلات اندكی بچشم آمد كه با توجه به همكاری صمیمانه كاركنان و مسئولین مجتمع صنعتی سیمان آبیك می توان از آن صرف نظر كرد . چرا كه منابع و امكانات و اطلاعات ارزنده ای را این عزیزان در اختیار بنده قرار دادند كه در ارائه پربارتر این تحقیق بسیار مفید بودند .

فصل اول

كلیات

فصل دوم :

ادبیات موضوع

فصل سوم

روش تحقیق


فصل چهارم :

تجزیه و تحلیل اطلاعات

فصل پنجم

نتیجه گیری و پیشنهادات

ضمائم

توضیحات بیشتر